sport

Alonso si bude navzájem pomáhat s Raikkonenem

Kimi Raikkonen byl v poslední době často zmiňován s možností přestupu ze stáje Lotus. Mluvilo se o Red Bullu za odcházejícího Marka Webbera. Finský závodník byl následně spojován s dalšími stájemi. Spekulacím je však konec! Raikkonen se v následující sezóně připojí po bok Fernanda Alonsa a bude bojovat za Ferrari.

Formule 1 bude v příštím roce ve znamení velkých přestupů. Ze stáje Red Bull odchází zkušený Mark Webber a Kimi Raikkonen opouští Lotus. Raikkonen byl právě hodně spojován s Red Bullem, jelikož stáj uvažovala o tom, kdo by mohl dostatečně nahradit Vettelova kolegu a zachovat vysoký standart výsledků. Zkušený Fin se však rozhodl, že raději přejde do italské stáje Ferrari.

Jak se ovšem bude snášet Raikkonen s Alonsem? Podle kritiků by mohli piloti jít proti sobě, to však Ferrari popírá a říká, že oba dva si budou vzájemně pomáhat. „Pokud se podíváte na talent, zkušenosti, soutěživost a také přispívání k vývoji auta, pak je kombinace Fernanda a Kimiho je ta nejlepší, kterou můžeme v rámci Formule 1 mít,“ prohlásil ředitel stáje Stefano Domenicali.

„Pokud se někteří z fanoušků obává, že příchod Kimiho je jakýmsi anti-Alonso krokem, pak ho můžu ujistit, že to tak opravdu není. Ve stáji každý ví, že zájmy týmu jsou důležitější, než ty individuální. Fernando je náš klíčová síla a tak to také bude i v následujících měsících. Jsem si naprosto jistý, že právě on je velice šťastný naši novou posilou a to proto, že je dostatečně chytrý na to, aby věděl, že posílení týmu je pro dobro každého jeho člena,“ vyvrátil jakékoliv spekulace o rivalitě mezi novými týmovými kolegy. Fanoušci najdou další novinky ze světa motosportu i možnost tipování zde.


Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek