sport

Ani Veselého osm bodů nestačilo na výhru Wizards

Zatímco v loňském roce nechával trenér Washington Wizards Randy Wittman českého basketbalistu Jana Veselého spíše na lavičce, letos slíbil, že mu dá více prostoru. Jak slíbil, tak také udělal. Veselý mu navíc zařídil osm bodů. Ani ty však nestačily na to, aby Washinton s Pistons vyhrál.

Tentokrát se Janovi Veselému podařilo dát nabídky na basketbalové body, které od něj trenér Randy Wittman očekával. Český hráč se postaral o osm bodů, to však nestačilo na výhru na Pitstons, která skončila 96:99.

Pistons byli ve vítězné náladě hned od samého počátku. Už v první čtvrtině skórovali sedmatřicet bodů a měli tak úspěšnost střelby sedmdesát procent. Další čtvrtina nebyla pro Washington o moc lepší a tak první polovina byla 65-43. „Vůbec jsme se nepředvedli. Naši kluci si myslí, že můžou zapnout pak zase vypnout, jak kdyby byli nějaký spínač na světlo. Děláme si sami ze sebe jen srandu. Nejdřív jsme nastoupili vpřed a pak si vůbec nenahrávali a pak se zase stáhli. Tohle opravdu nechápu. Bylo to velice trapný výkon,“ vyjádřil se Wittman s velkým rozčílením o první polovině zápasu.

Ta druhá už byla o něco lepší a Washingtonu se skóre podařilo skoro dohnat. I přesto, že s Pistons neměl Washington zrovna nejúspěšnější zápas, pro Jana Veselého to bylo přesně naopak. V letošních předsezónních duelech se mu podařilo v jednom zápase nestřílet maximálně čtyři body a tak si své maxim tentokrát zdvojnásobil. Washington má zatím na účtě pět proher a jedno vítězství. Fanoušci můžou uzavírat své tipy, pomocí online sázení na bet365, jak se Wizards bude v letošní sezóně dařit.