sport

Bývalý ředitel Českých Budějovic chce pro Jihočechy zachránit hokej

Jihočeské fanoušky musela velice zklamat zpráva o tom, že se hokejový klub HC Mountfield stěhuje z Českých Budějovic do Hradce Králové. Jihočeši tak přijdou o svůj extraligový klub a ve městě nebudou mít seniorský hokej.

Bývalý ředitel Českých Budějovic Jaroslav David se obává, že díky přesunu Mountfieldu přijdou jihočeští fanoušci o možnost sledovat živě seniorský hokej. David by tak rád podnikl kroky, které by tuto možnost odvrátily. „Zvažujeme několik variant. Do konce týdne si udělám nějaký plán a příští týden, ve středu, nebo ve čtvrtek, bych mohl vědět více,“ řekl David. David se nyní chystá na jednání se všemi možnými stranami, mezi které patří vedení Českého svazu ledního hokeje, sponzoři i vedení města Českých Budějovic.

Jihočeši však rozhodně přijdou o nejvyšší kvalitu hokeje. Ve hře není jakExtraliga, tak ani první liga. Pokud David uspěje, může se mu podařit přivést do Budějovic druhou ligu. David nejedná o různých možnostech jen ze zájmu o diváky, ale také kvůli mládežnickému hokeji.

Pokud se jeho plány neuskuteční, nebudou mít mladí hráči možnost pokračovat do seniorského hokeji v Jižních Čechách a museli by rovnou do jiných krajů. „Chceme, aby mládež měla návaznost na seniorský hokej,“ zmiňuje jeden z důvodů svého snažení David. Jestli se mu ale jeho plány podaří uskutečnit, je zatím ve hvězdách. Fanoušci můžou sledovat další informace ze sportu i a uzavírat hokejové sázení zde.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek