sport

Černý kůň šampionátu nezklamal

Ruský tým je považován za černého koně šampionátu a již při svém úvodním zápase předvedl, že spekulace nebyly až tak od věci. Rusové v čele s holandským trenérem Advocaatem doslova český tým převálcovali 4:1.

Červený uragán zadul již v 15. minutě, kdy Dzagojev překonal brankáře Petra Čecha. Od té chvíle se to červenými dresy na hřišti jen hemžilo a řečeno s nadsázkou, český tým jen přihlížel. Ve 24. minutě skóroval ruský Širokov a do konce prvního poločasu mohli diváci sledovat jeden ruský útok za druhým, kdy česká defenzíva byla absolutně nedostatečná a nápaditým a rychlým Rusům nestačila.

Český fotbal tak zažil nemilý start EURA 2012. Přestávka byla jistou nadějí, že se český tým vzpamatuje. A přestože Pilářův gól v 52. minutě tým nabudil a vyzval i k útokům, další šance zůstaly promarněny. To bylo hlavně z důvodu slabé útočné síly, kdy Rosický zůstal na soupeřově půli často sám a neměl tak komu přihrát.

V 79. minutě znovu skóroval Dzagojev a v 82. minutě zkázu dokonal Pavljučenko. Nutno říct, že Češi mohli dopadnout mnohem hůře. Keržakov předvedl několik nebezpečných výpadu, naštěstí ale pro český tým neměl zrovna střelecký den. Na neproměněné útoky Keržakova zareagoval holandský trenér Advocaat, který jej vystřídal za Pavljučenka. Ten, jak už bylo zmíněno, v závěru zápasu vybojoval pro ruský tým 4. gól a Čechy tak poslal s ostudou do šaten.

Doufejme, že se český tým probere a při dalším zapase, který hraje s Řeckem v úterý, předvede již opravdový fotbal. Fanouškům Ruska se sázkové tipy na jeho vítězství vyplatily. Zdali se ale ruský tým opravdu probojuje až do finále, je zatím stále otázkou.