sport

Češi v přípravě nestačili na své soupeře

Reprezentační tým se pod vedením Pavla Budínského připravuje na nadcházející mistrovství Evropy. V přípravách se reprezentaci moc nedaří. I přes výhru nad Ruskem Budínského tým moc nezazářil a tak pokud bude chtít úspěch na šampionátě, bude muset ještě hodně zapracovat na své formě.

Český tým má za sebou čast poměrně neúspěšné přípravy na mistrovství Evropy. Ani v posledním zápase Češi neposkytli žádné zajímavé nabídky na basketbalové výsledky, které by naznačovali, že se reprezentaci bude na mistrovství dařit.

Budínského tým nejdříve vyhrál s Ruskem, následně však podlehl Finsku a domácí Litvě. Litva Čechy porazila 69:55. Menší prohru mužstvo zaznamenalo s Finskem, se kterým zápas skončil 89:98. „Dnes jsme si nezasloužili vyhrát, protože od začátku jsme nechali Finy rozehrát jejich kombinační basketbal, který byl velmi efektivní. Trestali nás střelbou ze střední a dlouhé vzdálenosti a dostali jsme se brzy do velkého deficitu. I když jsme se ho snažili ukrajovat, už jsme to nedotáhli," řekl po zápase s Finskem kouč Budinský.„V obraně jsme nehráli s takovou intenzitou a nasazením, jak bychom potřebovali, abychom Finům ztížili jejich útočné kombinace. Můžeme jim pogratulovat, protože byli sportovně lepší a zaslouženě vyhráli," přiznal Budinský, že tentokrát byl jeho tým opravdu slabší. Ze svých chyb se ovšem nepoučil a tak následovala další porážka. „Byl to asi nejtěžší a nejtvrdší zápas, který jsme v přípravě odehráli. Hráli jsme na půdě Litvy, která je podle mě spolufavoritem mistrovství Evropy. Myslím, že jsme se herně soupeři vyrovnali. Velmi dobře jsme dneska bránili. Naše defenziva snesla nejpřísnější měřítka," dodal Budinský po čtvrté porážce. Fanoušci můžou sledovat další živé přenosy na sportovním portále bet365.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek