sport

České Budějovice v Lize mistrů porazily RV Berlín

Volejbalovému týmu Českých Budějovic se daří jak nikdy předtím. V šestém kole poháru CEV se klubu podařilo porazit tým RV Berlín. Budějovice si výsledkem 3:1 připsaly druhou výhru ve skupině B na své konto. Díky velmi dobrým výsledkům si tak klub zahrahraje ve čtvrtfinále šampionátu.

Nic jiného než vynikající recenze si nezaslouží volejbalový tým Českých Budějovic. Budějovice získaly na své konto sedm bodů a zakončily skupinu dvěma výhrami. „Útočně byla naše síla rozložena na víc hráčů, takticky výborně zvládl utkání (nahrávač) Zapletal. Pomohla nám domácí atmosféra plné haly,“ prohlásil velice potěšený trenér Jan Svoboda.

Budějovicím se dařilo už od začátku zápasu, kdy držely tempo se svým soupeřem a pak následně, že dokážou nejen stačit na síly soupeře, ale že jejich forma je dostatečně silná na výhru. „Jsme strašně šťastní, že jsme vyhráli. Víc jsem křičel, než jsem hrál,“ prohlásil volejbalista Novotný. „Je to moje první Liga mistrů, jsem strašně rád, ani nevím, jestli jsme postoupili aspoň do CEVu,“ dodal Sobotka, jež do klubu přišel teprve nedávno z Ostravy.

Týmu velice pomohly bloky a díky jejich preciznímu provedení se Budějovicím v druhém setu podařilo dostat do vedení 8:4 a právě díky nabranému vedení v začátku druhého setu se jim výhru podařilo dotáhnout až do konce a to samé tempo si udržely i v setu třetím.

Do pokračování Ligy mistrů se probojovalo dvanáct týmů. Na Budějovice na začátku ledna čeká ještě ještě souboj o Final Four Poháru CEV. Fanoušci by tak měli sledovat nejnovější sportovní aktuality, jak se klubu bude dále dařit.