sport

České Budějovice vkročily úspěšně do nového roku

I přesto, že je stále stejná sezóna, vkročily týmy do nového roku, a jak se říká, jak na Nový rok, tak po celý rok. V to určitě doufají i volejbalový tým Českých Budějovic. Ten měl poněkud rozporuplný podzim, a proto doufá, že alespoň druhá část bude o něco úspěšnější.

České Budějovice za sebou mají podzimní část sezóny, která se rozhodně nedá považovat za neúspěšnou, přesto v uplynulých měsících ne všechny výsledky zápasů odpovídaly představám trenéra. Klub se dostal na druhou příčku tabulky a po výhře 3:0 nad VK Karbo Benátky ztrácí šest bodů na lídra.

V týmu Budějovic nenastoupili proti Benátkám Vladimír Sobotka, který má problémy s lýtkem a David Juračka, který má virovou nákazu. Benátky už při rozehrávání naznačily, že Budějovicím zápas rozhodně neulehčí, naštěstí pro vítězný tým se Michálek, který nahrazoval Juračka, postaral o dostatečnou náhradu.

„Byl to vyrovnaný zápas, který se v každém setu rozhodl až v koncovce. Do stavu 20:20 byly sety vyrovnané, my jsme většinou museli dotahovat, ale v koncovkách jsme vždy udělali jeden či dva body blokem, a proto jsme vyhráli. Benátky držel na útoku velice dobře hrající Vencovský, nás hodně táhnul Peter Pláteník. My jsme byli trochu hendikepovaní nepřítomností Juračky, který byl již v novém roce nachlazený a dostal k tomu i horečky, a proto nenastoupil. Dalším našim zraněným hráčem je blokař Sobotka, který má natržené lýtko,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Jihostroje Stanislav Pochop.

Na fanoušky čekají sázkové tipy u bet365, jak se Českým Budějovicím bude dařitv jarním kole a zdali budou držet laťku s prvním zápasem.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek