sport

Chorvati se probojovali do semifinále ME

Dlouhých osmnáct let trvalo chorvatskému basketbalovému týmu, aby se probojoval tak daleko na mistrovství Evropy. Po dlouhém čekání to Chorvaté dokázali a po vítězství 84:72 nad Ukrajinou na ně čeká semifinále.

Reprezentační tým Chorvatska poskytl nabídky na basketbalové zážitky svým krajanům. Po vyčerpávající hře zdolali Chorvati tým Ukrajiny a po výhře 84:72, tak postupují do semifinále mistrovství Evropy. „Už je to dlouho, co jsme byli v semifinále. Tohle byl pro naši mladou a talentovanou generaci první cíl, ale ten příběh je příliš pěkný na to, aby měl tímhle skončit," prohlásil nadšeně trenér Jasmin Repeša.. „Abych byl upřímný, tak jsem počítal s tím, že budeme v semifinále. Máme kvalitní tým i dobrý systém," dodal kouč. „Myslíme jen na finále," řekl hráč Anto Tomič. Chorvatům se nedařilo jen v úvodním zápase, kdy nestačili na Španělsko. Od první porážky však tým vyhrál již osm zápasů za sebou.

Pokud se Chorvaté budou chtít probojovat do finále, pak budou muset porazit Litvu. Ta zvítězila nad Itálií 81:77. I Litvané tíhnou po vítězství. Naposledy se takhle daleko dostali v roce 2007, kdy se jim podařilo získat třetí místo.

Na poražené týmu Itálii a Ukrajinu teď čeká poslední duely šampionátu. V něm se utkají o páté až osmé místo. Zápasy však nerozhodnou jen o konečném umístění, hraje se i o účast o mistrovství světa, které se bude konat příští rok ve Španělsku. Účast zatím má jistou tým Slovinka, který porazil Srby. Fanoušci můžou začít tipování, jak dopadnou konečné výsledky turnaje.