sport

Formule 1 se přemísťuje do Barcelony

Po tom, co má Formule 1 za sebou exotičtější destinace, se závody přesouvají na evropskou půdu. První destinací na evropském kontinentě se stane Španělsko. Na piloty čeká okruh Catalunya, který se nachází v Barceloně. Po posledních destinacích to tak bude opět velká změna.

Formule 1 se přesouvá do Evropy, kde naposledy závodníci jezdili při zkušebních testech. Všichni tak čekají na to, zda se staronová trať podepíše na konečných výsledcích závodu. „Začátek Evropě, který se zahajuje v Španělsku, vždycky působí tak, jako kdybychom startovali celou sezónu znovu. Najednou jste zpátky v Evropě, auta jsou připravená na start a všichni se cítíme, jako kdybychom byli ve svém druhém domově. Byl to náročný začátek sezóny a první čtyři závody se nám tak nepovedly, ale myslím si, že návrat na trať, kde se odehrávaly předsezonní testy, nám pomůže,“ prohlásil Jenson Button z McLarenu.

Do Barcelony se těší i Buttonův spolujezdec Sergio Perez, pro kterého je toto první evropský závod v jeho nové stáji. Nejen piloti z McLarenu, ale i třínásobný šampion Sebastian Vettel si slibuje od Catalunye slibný víkend. „Celý okruh v Barceloně je velice zajímavý a nabízí velice dobrý mix zatáček a všeho možného. Mým favoritem je ovšem začátek a to protože je to hodně rychlé. Jsem rád, že jsme zpátky v Evropě a to zejména ve Španělsku,“ řekl pilot stáje Red Bull. Stejně pozitivní je i Kimi Raikkonen, který prohlásil, že se mu v Barceloně podařilo už dvakrát vyhrát a loňský rok se také dostal na pódium a tak i od toho letošního očekává velice dobré výsledky. Fanoušci můžou uzavírat své sázkové tipy zde, kterému ze závodníků se povede nejlépe.


Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek