sport

Gambrinus liga je jak horská dráha

Letošní sezóna Gambrinus ligy opravdu připomíná horskou dráhu. Týmy, jež v minulé sezóně zářily, nyní čekají na vítězství třeba i několik zápasů. Naopak nováčci a „slabší“ týmy se derou nahoru v tabulce.

Desáté kolo Gambrinus ligy přineslo mnoho zvratů a překvapení. Olomouc si za své fotbalové výsledky vysloužila první místo v tabulce. To je sice jen dočasné, protože na programu jsou další zápasy kola, ale i tak je to velký úspěch a obrovskou motivací pro další zápasy.

„Těší mě, že jsme se posunuli na první místo, i když jen dočasně. Ale jsem člověk, který nechce zbytečně vyskakovat nahoru, abych pak nepadal hodně dolů. Je za námi třetina soutěže a rozhodovat se bude na konci. Máme mladé mužstvo, se kterým chceme stále pracovat. Uvidíme, na co to bude stačit,“ řekl olomoucký kouč Pivarník.

Mladá Boleslav se ve druhém poločase snažit útočit, moc šancí si ale nevypracovala. Tým tak poprvé prohral pod vedením Ladislava Mináře.

To Liberci se moc nedaří. Toto kolo přineslo již pátou prohru, tentokrát s Brnem 1:2, a úřadující šampion tak moc vítězství neobhajuje. Jestli se situace v týmu zlepší, to diváci mohou zkusit odhadnout skrz tipování třeba u bet365.

Právě Brno, jež Liberec porazilo, si ale v této sezóně vede skvěle. Nováček ligy se nelehké role zhostil výborně a dere se na přední příčky tabulky. Vítězství nad Libercem je o to větší úspěch, jelikož chyběli potrestaný Michal Škoda a zraněný kapitán Petr Švancara.

Rovněž Teplice zaznamenaly úspěch. Až do tohoto kola se trápily také Teplice, které čekaly na vítězství osm zápasů. Ale pomohla výměna trenéra. Vítěznou premiéru tak prožil Zdeněk Ščasný, jehož tým porazil 3:1 Jihlavu.

Přestože to po pražském derby vypadalo, že se Slavia probudila, páteční předehrávka se Slováckem dokázala pravý opak, když Slavia podlehla 0:3. Bylo tak znát, že Slavii chybí hvězdný Latka záložník Ondřej Petrák.

„Co jsme nechtěli, se přesně stalo. Musíme si srovnat v hlavách, co pro to kdo udělal a neudělal. Díky reprezentační pauze na to máme docela dlouhou dobu. Doufám, že se z toho oklepeme, dobře potrénujeme a budeme pokračovat ve výsledcích, které jsme doposud předváděli,“ prohlásil slávistický obránce David Hubáček.

Desáté kolo se uzavře zítra duelem Sparta – Ostrava.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek