sport

Hadamczik přeje titul Brnu

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik se připravuje na brzké Mistroství světa a tak pečlivě sleduje hokejisty, kteří by mohli podpořit náš národní tým. Někteří z ních se mu stále toulají v zámořské play-off a jiné má zase více pod dohledem v Čechách.

Jak česká Extraliga dopadne, je podle Hadamczika hodně závislé na úterním zápase druhého finálového duelu play-off. „Bude to zajímavá série. A hodně o vývoji napoví úterý, jestli po něm nějaký tým povede 2:0." Podle českého národního kouče bylo trošku překvapením už to, jaké týmy se do finále probojovaly. Hadamczik přiznal, že očekával Spartu a Plzeň. Oba dva týmy by si podlě něho zasloužily se finále zúčastnit, ale v životě jde také trošku o štěstí, jak dodal.

Hadamczik se vyjádřil, že by pro letošní sezónu přál titul Brnu. „Jen těžko mohu někomu přát, ale Brnu by ten titul slušel, vždyť na něj čekají už léta. Ale oba týmy jsou divácké a hokejové bašty, takže z tohoto pohledu to bude vynikající finale." K tomu, jestli už neochvějně čeká na konec extraligy, aby mohl mít své vybrané hráče do reprezentačnímu týmu, odvětil, že to není v jeho rukou. Sledovat prý ale zajisté bude Petra Koukala, který v reprezentaci předváděl velmi dobré výkony. Kromě Koukala by se koučovi líbilo ještě několich dalších hráčů z týmu Brna. Hadamczik však přiznává, že nemají dostatek reprezentačních startů na to, aby se rovnou mohli účastnit Mistroství světa vedle těch nejlepších hvězd.

Jestli druhý finálový zápas opravdu předpoví výherce celé extraligy, uvidí diváci, kteří budou sledovat hokej živě v úterý v 18:30.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek