sport

Hanzal je po zápase s Budějovicemi zraněný

Páteční zápas mezi Českými Budějovicemi a Spartou dopadl ve prospěch pražanů, kteří vyhráli 5:4. Jestli byl někdo v zápase viditelnou osobou, byl to zajisté českobudějovický hráč Martin Hanzal.

Extraliga má za sebou další napínavý zápas. Bylo jím páteční utkání mezi Spartou a Budějovicemi. Zápas došel za stavu 4:4 až do prodloužení. Právě v něm se stal nečekaný incident, kdy ve třetí minutě prodlouženého času do sebe narazili tři hráči.

Hanzal narazil do sparťanského hráče Radka Philippa, který po střetnutí padl na led a tam zůstal ležet. K Philippovi se sjeli hráči a přispěchal i masér a spaťanský bek pak odjel na střídačku. „Těžko říct po prvotní prohlídce lékařů, co mu je. V tuto chvíli nelze určit, jestli je to jen nějaký otřes lehčího rázu, nebo otřes mozku," řekl po zápase sparťanský trenér Václav Sýkora.

Po incidentu se na stadioně atmosféra velmi přiostřila. Diváci na Hanzala začali pískat a s rozhodčím jednali oba dva sportovní ředitelé klubů. Rozhodčí se nakonec rozhodl dát Hanzalovi trest 5 minut a vyloučil ho do konce zápasu. To se však vůbec nelíbilo Budějovickým. Hanzal dal v zápase gól fanoušci tak doufali, že se mu zápas ještě podaří rozhodnout v jejich prospěch. Navíc i Hanzal byl po střetnutí zraněný. Polovinu obličeje měj zbarvenou do fialova. To mu však pravděpodobě způsobil spoluhráč a ne Phillip.

„Sami jste viděli, co mu je, ne? Šli ho šít, má asi otřes mozku. Tam se srazili tři hráči, nevím přesně, od koho to koupil. Myslím, že to byl férový zákrok. My je do toho tlačíme, Martin je na takový hokej zvyklý. Byl trochu víc vylučovaný, lidi si na to musí zvyknout," prohlásil českobudějovický asistent Radek Bělohlav.

Hanzal kvůli svému zranění přijde o účast v Hadamczikově týmu v rámci Karjala Cupu. Jak se týmu bude bez jeho účasti dařit, to budou sledovat sázkové kanceláře, včetně bet365.