sport

Heather Watson doufá, že její úspěch motivuje mladé tenisty

Britská tenistka Heather Watson ukončila dlouhé čekání Britů na vítězství ve WTA turnaji. Watson doufá, že z jejího úspěchu se nebude těšit jen ona a její krajané, ale že si z něho vemou příklad další mladí tenisté a motivuje je to k lepším výsledkům.

Sázka na její talent se vyplatila a Heather Watson se po dlouhých čtyřiadvaceti letech podařilo pro Brity získat vítězství ve WTA na Japan Open turnaji. Dvacetiletá tenistka získala vítězství poté, co porazila Chang Kai-chen z Taiwanu.

Watson svou tenisovou kariéru začala ve dvanácti letech, když se za svým snem přestěhovala do Ameriky na Floridu. Tam navštěvovala slavnou tenisovou školu Nicka Bolletterieho a nyní se jí léta dřiny konečně začaly vyplácet. „Je to hodně hodin na kurtu a mnoho v posilovně, pracovala jsem velice tvrdě, ale vítězství WTA mi ukázalo, že se všechna ta dřina vyplatila,” prohlásila mladá tenistka, která se tak poprvé za svoji kariéru umístila v žebříčku padesáti nejlepších tenistek na světě. „Je to hodně těžká práce být tenistkou na profesionální úrovni a rozhodně pro to musíte hodně obětovat,“ dodala Watson.

Vítězka prozradila, že prakticky pořád někde cestuje. „Například tento rok jsem byla doma jen jediný týden. Jsem pořád někde na cestách.“ Přesto je přesvědčená, že pokud na to máte talent, je hraní tenisu výborné a ráda by tak inspirovala mladé začínající tenisty.

Watson se tak podařilo, jako Britce, získat titul po desítkách let. V září to sice vypadalo nadějně pro Lauru Robson, ta ale nakonec ve finále podlehla. „Já a Laura jsme velmi dobré kamarádky a svými úspěchy motivujeme jedna druhou,” dodala Watson.

Fanoušci můžou uzavírat sázkové tipy na to, jak se Watson bude dařit v dalších turnajích a zdali se jí její úspěch podaří zopakovat či jestli to bude Robson, která přinese Britům další úspěch.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek