sport

Hlinka bude opět ve Spartě

Zkušený útočník Martin Hlinka se vrací zpět do hokejového týmu Sparty. Ve středu podepsal dočasnou smlouvu, která ho zavazuje v pražském klubu do letošního listopadu.

Novou smlouvu podepsal hráč Martin Hlinka, o kterého měla zájem pražská Sparta. Klub se s hráčem dohodl na dočasných podmínkách a prozatím se obě strany domluvily do listopadu. „Pokud během tohoto období vyhodnotíme spolupráci jako prospěšnou, máme pro něj připravený dlouhodobější kontrakt," řekl sportovní manažer Patrik Martinec.

Extraliga tak opět přivítá Hlinku poté, co působil ve švédském Linköpingu. Sparta však pro něj není ničím novým. „Prožil jsem tu spoustu sezon. I když tým prošel před minulou sezonou velkou obměnou, řadu lidí pořád znám a šatna je taky pořád stejná. Věřím, že tam zapadnu. Teď se těším na kluky a doufám, že bude všechno klapat. Snad budu mužstvu nějakým způsobem platný a podaří se mi Spartě pomoct," řekl Hlinka.

Hlinka sice původně chtěl zůstat v zahraničí, ale žádnou zajímavou nabídku nedostal a tak se rozhodl, že se vrátí zpět. Sparta navíc hledala někoho na post centra, který se jim uvolnil po odchodu Mária Bližňáka a tak se obě strany dohodly. „Je to hráč, který ve Spartě něco dokázal a zná zdejší prostředí. Jsme přesvědčení, že bude jedním z lídrů," řekl Martinec. „Jarda se okamžitě zapojí do tréninku a stává se součástí našeho mužstva.“

Fanoušci můžou začít tipování, jak se staronovému hráči v klubu Sparty bude dařit.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek