sport

Hokejisté z NHL nemají ještě jasnou účast na Olympiádě v Soči

Vedení zámořské soutěže NHL stále neuveřejnilo svůj rozpis na následující sezónu. Právě kvůli tomu by se mohlo stát, že hráči, kteří v NHL hrají, se nebudou moc zúčastnit zimních Olympijských her v Soči a ty tak přijdou o největší hokejové hvězdy.

Uvidí diváci největší hokejové hvězdy hrát hokej živě na Olympiádě v Soči? To zatím není jisté. Vedení americké NHL nepublikovalo jaký je plán soutěže na nadcházející sezónu a tak by se klidně mohlo stát, že hráči se nebudou moci Olympiády zúčastnit.

„V tuto chvíli neexistuje finální dohoda o olympijské účasti. A pokud dohoda nebude, bylo by zveřejnění rozpisu základní části sezóny 2013/2014 předčasné," prohlásil zástupce komisaře soutěže Bill Daly. „Doufám ale, že k rozhodnutí dojde v nejbližší době,“ dodal a uklidnil tak fanoušky, že samo vedení pracuje na vyřešení situace, jak jen to jde.

Vedení zatím čeká na to, jak se vyjádří mezinárodní federace IIHF a Mezinárodního olympijského výboru a organizace NHLPA, pak teprve rozpis uveřejní. Zatím je tak odložený na neurčito a to i přesto, že se původně plánoval už před několika dny.

Na základě květnové schůzky by však dohoda mezi všemi stranami neměla být nijak složitá. Podle všech informací se řeší jen poslední detaily. V červenci se konal opětně další meeting a na to se právě řešilo, že by se NHL přerušila na dva týdny v době, kdy se bude konat Olympiáda. Nic zatím není oficiální a tak by se fanoušci ještě neměli dopředu radovat. Celou situaci budou pečlivě sledovat sázkové kanceláře v čele s bet365.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek