sport

Jágr pomohl Bostonu k dalšímu vítězství

Daly by se vydat knihy o pochvalných článcích na výkony Jaromíra Jágra. Ten sice už nemá formu, kterou měl před několika lety, ale stále dokazuje, že je v týmu velice platný. Když jeho spoluhráčům docházely síly, byl to právě Jágr, který pomohl svému týmu přiblížit se o krok blíže k finále Stanley Cupu.

Česká Extraliga je už dávno u konce, ale americká NHL teprve vrcholí. Několik Čechů tak má ještě stále hodně napilno. Jedním z nich je i superhvězda Jaromír Jágr. Tomu se opět podařilo přičinit k vítězství a tak pomoci svému klubu k účasti ve finále soutěže. „Bylo to vyčerpávající. Už se těším do postele," prohlásil po zápase trenér Bostonu Claude Julien.

„Každý v týmu dělá všechno pro úspěch a nezáleží na tom, kdo jste. Jágr je perfektní příklad. Je to legenda, jednou bude v Síni slávy, ale takhle jde bojovat o puk a dělá spoustu jiných maličkostí. Jako spoluhráč to oceníte,“ řekl na tiskové konferenci spoluhráč Jágra Patrice Bergeron. Jágrova hlavní role v týmu je připravovat puk na góly. „Je vidět, že ho to u nás baví. Vždycky hrál jako hvězda, budoucí člen Síně slávy, ale teď se dokázal přizpůsobit. Udělá všechno, co se mu řekne. Za to zaslouží uznání," říká trenér Julien. „Změnil svou hru nejen kvůli tomu, že je starší, ale i proto, že přišel do Bostonu. Myslím, že někteří kluci z něj měli respekt, teď ale vidí, že pořád tvrdě dře, aby byl ještě lepší. To nás motivuje. Už nebude dělat takové akce, za které vstoupí do Síně slávy. Pracuje skvěle u mantinelu, taková hra nám vyhrává zápasy,“ dodává obránce Ference. Jak se Jágrovi a jeho klubu bude dařit v následujících zápasech a zda-li česká hvězda dopomůže i k získání Stanley Cupu se uvidí už v následujících utkáních. Fanoušci můžou sledovat lední hokej a další aktuality na bet365.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek