sport

James Nash radí, jak se vyrovnat se sněhem a kluzkým povrchem

Také občas bojujete s počasím, které nás často nemile překvapí? Nejen normální řidiči, ale i ti profesionální nejsou ze současných podnebních podmínek nadšeni a tak se hvězda WTCC závodů James Nash rozhodl podělit se o své tipy na to, jak nepříjmné počasí zvládat.

Fanoušci, kteří sledují živé přenosy ze závodů WTCC vědí, že James Nash má řízení v malíčku. O své schopnosti se rozhodl podělit s ostatními, aby jim poradil, jak lépe zvládat nepříjemné podmínky, které řidiče můžou na silnicích v zimě počkat.

Zkontrolujte si své auto, než vyjede – Nejdříve, než nastartujete své auto, je důležité, abyste se přesvědčili o tom, že ho máte pořádně očištěné od sněhu a námrazy.Zapněte si klimatizaci nebo alespoň větrání a předejdete tak tomu, že by se vám mlžila okýnka. Zkontrolujte si také, že máte dostatek vody v odstřikovačích a samozřejmostí jsou správné pneumatiky a máte je dobře doufouknuté.

Mějte správné vybavení na zimu – Návleky na pneumatiky, řetězy a zimní kola, to vše budete potřebovat. Pořiďte si zimní kufřík, ve kterém budete mít všechny potřebné věci, které vám pomůžou v nesnázích se sněhem i náledím.

Zvolte vyšší rychlost na převodovce – Vyšší rychlost vám usnadní řízení na kluzkém povrchu a zemezíte tak snadněji skluzu.

Žádné prudké pohyby – Nedělejte na kluzkém povrchu žádné prudké pohyby, například v zatáčkách či předjíždění.

Nesešlapujte plyn na plno – V zimě platí, že nižží rychlost vás dostane do danného místa rychleji. Pokud pojedete na nepředvídaném povrchu rychle, může se vám to vymstít.

Ponechejte si mezeru – Normální pravidlo, které v zimě platí dvakrát. Nechte si mezi autem před sebou dostatečnou mezeru, abyste nezažili šok při brždění.

Nepanikařte– Pokud ztratíte kontrolu nad svým autem, nepanikařte. Zuřivým točením volantu ničemu nepomůžete,spíše naopak.

I přesto, že rady jsou zcela zřejmé, ne všichni řidiči je dodržují a Nash se právě tímto snaží podpořit bezpečnost na normálních silnicích. Jak se závodníkovi bude v následujících závodech dařit a další motosport aktuality, fanoušci najdou na stránkách bet365.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek