sport

Jevgenin Malkin si odvezl tři trofeje

V Las Vegas se odehrálo slavnostní předávání cen NHL. Největší hvězdou se stal Jevgenin Malkin, který si odnesl hned tři prestižní ceny. Ruský hokejista obdržel Art Ross Trophy pro vítěze bodování i Hart Trophy a Ted Lindsay Award, za nejužitečnějšího hráče ligy.

Malkin na sebe může být velice pyšný, jako nejužitečnějšího hráče ho totiž zvolili nejen novináři, ale také samotní hokejisté. Hart Trophy je určena novináři a o Ted Lindsay Award rozhodují samotní hráči. Na obě ceny byli také nominováni Henrik Lundqvist a Steven Stamkos. Malkin byl na Hart Trophy navržený už po třetí, v roce 2008 a 2009 ho však porazil Alexander Ovečkin.

Fanoušci, kteří viděli hrát Malkina hokej živě, však mohli být jen těžko překvapeni. V této sezóně totiž ruský hráč překonal padesátigólovou hranici a získal 109 bodů. S tímto počtem tak nenašel v letošním ročníku konkurenta. Nejen ve svých výkonech udělal Malkin velký pokrok, ale také ve svém projevu. Když začínal v NHL, prakticky se nedomluvil anglicky. Tento rok už mluvil plynně a je plný sebevědomí. „Pamatuji si mou řeč, kdy jsem přebíral svou první Art Ross Trophy. Letos to určitě bylo lepší a doufám, že za rok to bude ještě lepší,“ řekl nadšený hokejista.

Letošní ročník už po třetí za sebou nebyl úspěšný pro české hokejisty. Jako poslední získal ocenění David Krejčí, když v roce 2009 obdržel Plus/Minus Award za nejlepší bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech. Fanoušci online sázení tak můžou tipovat, například u bet365, jestli alespoň příští rok se jeden z našich hokejistů dočká podobného úspěchu jako Malkin.


Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek