sport

Kometa úterní výhrou srovnala stav finálové série s Pardubicemi na 1:1

Veliké drama mohli spatřit diváci na úterním finálovém utkání Komety Brna s Pardubicemi. Brno se po pondělní nešťastné prohře vzpamatovalo a tentokrát to Pardubicím nedarovalo. Celkem padlo v zápase 11 gólů a spolu s góly z prvního zápasu to dohromady dělá až neskutečných 20 gólů. Vyprodaná Pardubická aréna tak zažila na domácím ledě zklamání, hlavně když se podařilo pardubickým hokejistům střelit 3 branky posledních 7 minut do konce a měli na dosah vyrovnání.

Fanoušci Komety se v druhém zápasu radovali jako první. Po 106 sekundách se úspěšně trefil Erat a další zásah přidal za 10 minut jeho týmový kolega Svoboda.

V druhé třetině padly opět dva góly, ale tentokrát byli úspěšní i domácí. Za Pardubice skóroval Rákos a znovu nastartoval svůj tým. Rákose pak na začátku poslední dvacetiminutovky následoval Radil a snížil vedení Brna na 3:2.

V závěru utkání předvedli Pardubičtí hokejisté výbornou podívanou. Po dalších třech inkasovaných gólech z hokejek Svobody a Dívíška se domácí postarali o drama, kdy z téměř jisté prohry 6:2 snížili náskok Komety jen na 6:5. Celá hala šílela. Sázka na silný konec a velký tlak se vyplatila. Píša, Cetkovský a Starý se postarali o pardubický comeback a téměř se jim podařilo i vyrovnání. Pár minut před koncem hrály Pardubice přesilovku, ale pod velkým tlakem nastřelily jen tyčku a Brno si mohlo vydechnout. Kometa se nakonec zázrakem ubránila a výhrou 6:5 vyrovnala sérii na 1:1.

Extraligamá na programu další zápasy již tenhle pátek a sobotu. Obě utkání jsou beznadějně vyprodané.