sport

Konkurence mezi hráči je zdravá

Bakoš a Tecl – dva hráči, jež „novou“ taktikou drtí soupeře – jeden protivníka vyčerpá, druhý den pak odpočatý dorazí. A zmatení jsou nejen soupeři, ale i sám trenér Pavel Vrba. Ten se před každým zápasem musí rozhodnout, kterého z útočníků pošle na hrot. „Hrajete proti unaveným, obrana je víc rozházená, mužstvo už nemá tolik sil jako na začátku. I díky tomu jsme vyhráli a jsme na jaře zatím stoprocentní,“ myslí si útočník Plzně Bakoš.

Být na lavičce jako náhradník není pro Marka Bakoše zrovna obvyklá. Pro hráče je ale důležitější to, že týmu taktika prospívá. „Jsem rád, že jsem takto pomohl mužstvu. Když navíc dostanete tak perfektní gólové přihrávky jako já v Brně od Pavla Horvátha, pak je to snadné. A že jsme vždy s Teclíkem skórovali, když jsme vyběhli z lavičky? Pokud to tak bude nastálo, bude to hezké, ale spíš je to shoda náhod,“ řekl dle idnes.cz hráč.

O víkendu Gambrinus liga rozjela svou jarní část a již zmiňovaná taktika se osvědčila proti Brnu stejně jako proti Neapoli v rámci Evropské ligy. Otázkou by mohlo být, zdali mezi hráči nepanuje rivalita. „
Vidím to reálně: Standa Tecl je výborný hráč a zdravá konkurence je potřeba, pomůže nám jít za výsledky. Jestli chceme být jedno z nejlepších mužstev v Česku nebo třeba i Evropě, musíme mít víc kvalitních hráčů než pouze jedenáct. Pro tým je jedině dobře, když má na lavičce fotbalisty schopné zvrátit vývoj zápasu,“ tvrdí fotbalista.

Diváci mohou na Plzeň uzavírat sportovní sázení, zdali se Plzni povede stejně dobře jak na domácí tak i na evropské půdě.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek