sport

Liberec věří v další postup

Nejdřív jim nikdo nevěřil, že se jim podaří získat umístění, aby mohli hrát Evropskou ligu. Poté, co to Liberec dokázal, zase nikdo nevěřil, že by se dokázali někam probojovat. Liberec však opětně překvapil a ve své další úspěchy pevně věří.

Čeká na Evropská liga a to tentokrát ve velkém. Liberci se minulý rok podařilo získat takové umístění, aby se probojoval do předkol Evropských pohárů. V nich pak následně vyřadili italského favorita Udine a svoji úspěšnou jízdu pokračují i dále.

Po Udine se Liberec utká s německým týmem Freiburg. „Nic pro nás nekončí, ta opravdová práce teprve začíná," prozradil plný nadšení liberecký kouč Jaroslav Šilhavý. „Čeká nás šest podzimních zápasů a stát se může všechno, třeba můžeme postoupit i dál. Máme pokoru, ale chtěli bychom bavit diváky a kdyby k tomu přišel i dobrý výsledek, bude to bonus." Říká gólman Přemysl Kovář a dodává: "Jedeme sice hodně nad plán, ale uspokojení rozhodně nehrozí. Tenhle zázrak bychom chtěli dotáhnout co nejdál."

Liberec je ve skupině H, kde na něho čekají soupeři z Portugalska a Španělska. Dva nejlepší týmy, pak postoupí do dalšího kola. „Samozřejmě po tom také pošilháváme," prozradil trenér. „Vedení klubu nestanovilo žádné konkrétní cíle. Nejdeme do soutěže s tím, že musíme jednoznačně postoupit. Ale rozhodně nechceme udělat ostudu."

Liberec by o postup stál samozřejmě nejen kvůli potěšení fanoušků, dobrému pocitu a slávě, ale v Evropské lize by navíc mohl získat velice vysoké finanční odměny. Sázkové kanceláře nabídnou možnost sázení na to, jak se Liberci bude v dalších zápasech dařit.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek