sport

Manželství dělá z divochů hodné hráče

Je všeobecně známé, že fotbaloví trenéři preferují, aby jejich hráči byli v pevném partnerském vztahu a to ideálně manželském. Potvrzuje to i fakt, že zatímco všeobecný trend ukazuje, že se páry do manželství nehrnou a nechávají si ho na pozdější věk, hráči fotbalu jsou po celém světě ženatí už v brzkých dvacetinách. Oženit hráče jako taktiku na zkrocení používá i trenér Teplic Zdeněk Sčasný.

Dosahují výborné fotbalové výsledky, ale přesto jsou na hřišti až moc divocí. Většina hráčů se dostává na vrchol kolem dvaceti let, což je ovšem věk, kdy je ještě většina hráčů hodně divoká. Právě tomu se trenéři chtějí vyhnout a tak jsou rádi, když se jejich svěřenci ožení.

Právě tuto strategii praktikuje i trenér Teplic Zdeněk Sčasný. V klubu má nyní šest cizinců a rád by, aby se usadili a zklidnili. „Vážně už jsme byli tak daleko, že jsme jim chtěli někoho sehnat," říká Sčasný.

V týmu Sčasného je nyní o jednoho zahraničního hráče více, než je povoleno. Podle současných pravidel může každý český tým mít maximálně pět fotbalistů ze zemí mimo Evropskou unii. Komplikace to není. Většinou je někdo zraněný, vykartovaný. Nejde očekávat, že by Ljevakovič neposbíral karty. Samozřejmě bych přivítal, aby se někdo oženil a vzal si Češku. Nedělám si legraci, přesvědčoval jsem, ať si Češku najdou, ale oni vrtěli hlavou.“

„Teď jsme vypracovali nový disciplinární řád, možná jsem udělal chybu a v zimě to podcenil. Nyní se budou pokuty za karty a nesportovní chování stupňovat. Pokud to nepochopí pohovorem, musí to pocítit finančně. A až přijde domů po čtvrté žluté kartě a nepřinese výplatu, tak mu to žena vysvětlí líp než já. Takže si to rozmyslí. Jiná cesta asi nebude,“ dovysvětluje Sčasný, proč mají manželky pozitivní vliv na hráče. Fanoušci najdou další informace ze světa sportu i sázkové tipy zde.
Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek