sport

Mareček je zpátky v Čechách, bude hráčem Sparty

Pražská Sparta si jde tvrdě za svým. Hlavním cílem letošního roku je vyhrát českou ligu a stát se mistrem. Sparta původně chtěla uspět i v Evropských soutěžích, ale to se jí nepovedlo. Svůj nový cíl si tak pojišťuje dalšími posilami. Tou nejnovější bude Lukáš Mareček.

Po zahraničních ligách to bude opět česká Gambrinus liga, kde bude Mareček bojovat o nejlepší výsledky. Po belgické a nizozemské soutěži se Mareček rozhodl pro návrat do České republiky. „Minulou sezonu jsem strávil na hostování v Heerenveenu, potom jsem se vrátil do Anderlechtu. Vypadalo to, že moje kariéra by se tam moc nerozvíjela, takže jsme s manažerem hledali řešení. Nakonec z toho vyšel návrat do Česka a věřím, že to není špatný krok.

Mareček se přiznal, že původně zvažoval i jiné možnosti, Sparta ho ale nakonec oslovila nejvíce. „Původně jsem chtěl zůstat v zahraničí, pár možností bylo, ale k dohodě nedošlo. Proto když přišla šance jít do Sparty, začali jsme to řešit a myslím, že nakonec jsem se rozhodl pro správnou možnost.“

Média však spekulovala o tom, že by nová posila mohla působit v jiném klubu na hostování. To však Mareček popírá. „Ve Spartě se chci prosadit a využít šanci, kterou mi dala. Teď to vnímám tak, že hostování nepřipadá v úvahu, zůstávám tady.“ V jednom z nejdůležitějších zápasů sezóny však ještě hrát nebude. S Plzní si tak Sparta bude muset poradit bez nové posily. Fanoušci najdou další nabídky na fotbalové informace na bet365.


Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek