sport

Napínavé jaro v Gambrinus lize

Po dlouhé zimní pauze se fotbal konečně vrací na hřiště českých klubů. Jarní kolo slibuje pěkně napínavé období a to nejen o to, který z klubů se dočká titulu, ale také který z nich se udrží v nejvyšší soutěži. Spartě se díky zápasu, který odehrála v předkole podařilo dostat lídra ligy Plzeň pod tlak. Poslední Příbram zase díky výhře má stejný počet bodů jako České Budějovice.

Gambrinus liga se opět vrací do středu zájmu po tom, co se rozběhl začátek jarního kola. To začala Sparta v předehrávce osmnáctého kola, ve kterém se utkala s předposledními Budějovicemi. Oba týmy potřebovali nutně získat tři body. Sparta totiž bojuje o první příčku a Jihočechům jde o záchranu. Ze zápasu odešli vítězně Pražané poté, co uhráli výsledek 2:0. Sparta tak dorovnala počet bodů, který má i Plzeň, ta má v současné chvíli však o zápas méně.

Právě o záchranu bojuje i Příbram, která se utkala s Teplicemi. Středočeský tým je s šestnácti body na posledním místě tabulky. Příbrami se nedařilo vyhrát už pět zápasů za sebou a tak vítězství 3:1 bylo velkým povzbuzovákem pro tým. Na výhře se podstatně podílel nový hráč týmuAhmad Al Mašán Al Enezi, který svými dvěma kopy z dálky velice potěšil publikum. „Ty góly mě sice těší, ale mnohem důležitější je, že jsme vyhráli,“ prohlásil po vítězství. „Ani to chladné počasí mi nevadilo, protože jsem zvyklý Belgie, kde jsem hrál za Mouscron,“ dodala nová posila Středočechů.

Příbram byla výsledkem velice potěšena, za to Teplice se bojí o svojí existenci. Na sestupovou příčku mají jen jednobodový náskok nad Budějovicemi a tak jim odcházet bez jediného bodu opravdu nelíbilo. Fanoušci najdou další sportovní aktuality na bet365.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek