sport

Není mistr jako mistr

Když jeden klub vyhraje domácí ligu a stane se tak mistrem, neznamená to, že se ještě může porovnávat s mistrem jiné ligy. K tomu je vlastně určená Liga mistrů, která sice není jen pro vítěze jednotlivých lig, ale hrají v ní nejlepší týmy z daných lokalit. Pak přichází na řadu otázka, zda se vůbec dané lokality dají porovnávat.

Gambrinus liga jim šla minulý rok jak po másle. Letos už to trošku vázne a Viktoria Plzeň přišla o svoji formu, kterou měla na začátku sezóny. I přesto se však dá prohlásit, že je to jednoznačně jeden z nejlepších týmů v naší republice. Stačí však kouknou o několik kilometrů dále a úroveň je úplně někde jinde.

To, že byl favoritem zápasu mezi Plzní a Bayernem Mnichov náš německý soupeř, je asi bez pochyb. Viktorie však svým autobusem jela s nadějí, že to zas až tak katastrofálně dopadnout nemusí. Hoši se ovšem mýlili. Katastrofa to byla! Plzeň na hřišti je sotva stíhala, co si pro ní němečtí mistři připravili.

„Kdepak, český mistr prostě nemohl s tímto německým mužstvem soupeřit vůbec v ničem. Kdyby Plzeň zkusila být víc aktivní, těžce by na to doplatila. Takže proti taktice trenéra Vrby nic nemám, jeho svěřenci se snažili hrát jen to, na co v tomto utkání měli. Ale ono se ukázalo, že neměli na nic. Byla to z jejich strany absolutní bezmocnost a byl to pro ně zápas, ve kterém se modlíte, aby už byl konec,“ komentoval slabý výkon českého mistra bývalý reprezentant Ladislav Vízek. „Nejsem tu, abych analyzoval hru Plzně. Ten tým hraje Ligu mistrů a má můj respekt,“ řekl velice diplomaticky trenér Bayernu Guardiola. Fanoušci můžou sledovat další osudy Plzně v Lize mistrů i recenze zápasů na bet365.


Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek