sport

Olomouc vyhodila Pivarníka těsně před koncem ligy

Sigma Olomouc si nedala za úkol, aby v letošním roce vyhrála titul a tak reálná šance na třetí místo by byl úspěšný výsledek za letošní sezónu. Vedení přesto není spokojené s tím, jak si tým do současnosti vede a tak se jen několik týdnů před skončení sezóny rozhodlo, že propustí trenéra Romana Pivarníka.

Do konce letošní sezóny zbývá pouhých pár týdnů a pak na český fotbal čeká letní pauza. Ani do té ovšem nevydrželo vedení Sigmy Olomouc a rozhodlo se, že s trenérem Romanem Pivarníkem už rozváže smlouvu nyní.

Olomouc je čtyři kola před koncem s jednačtyřiceti body na čtvrtém místě tabulky a stále má velice reálnou šanci na to, aby se dostala na třetí místo. Po pondělním zápase s Teplicemi, který skončil porážkou, však vedení týmu rozhodlo, že chce dokončit sezónu už bez Pivarníka. „Je jasné, že výsledky v posledním měsíci nebyly dobré. S tím souvisí i hra, ale člověk odchází na čtvrtém místě v tabulce a to mrzí. Skončil jsem tři týdny před koncem. Mužstvo chce uspět, ale bohužel celé jaro dostává první gól a pak už se mu zápasy těžko otáčí. Podařilo se nám to se Slavií, s Mladou Boleslaví, ale pokud dá tým první gól, dokáže jít hodně nahoru,“ prohlásil vyhozený trenér.

Nejen fanoušci, ale i sám kouč byl rozhodnutím o okamžitém odchodu překvapen. „Jsem hodně překvapený. Vím, že mužstvo je kvalitní, velmi dobře se mi s ním trénovalo, ale vím i objektivní příčiny, proč se přestalo dařit – v zimě nepřišla posila a tým potřeboval vůdce.“

Olomouc si tak teď bude muset poradit bez Pivarníka. Fanoušci můžou uzavírat sázení, jak se klubu povede a jestli se jim podaří třetí místo ukořistit.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek