sport

Palát a Gudas mají trvalé místo v NHL

Sen každého mladého hokejisty je dostat se do americké juniorské soutěže. Odtamtud totiž vede cesta na farmu NHL a právě z farmy při troše štěstí a hodně dřiny, hokejisté odcházejí do NHL. Přesně takthle vypadala cesta dalších českých hokejistů Ondřeje Paláta a Radko Gudase, kteří se přidali k jednomu z amerických klubů.

Fanoušci, kteří sledují americký hokej živě, budou nyní moci vidět další dva české hráče na ledě. Mladíci Palát a Gudas se probojovali do týmu Tampy. Klub měl řadu zraněných hráčů a díky bojům o postup do Play-off potřeboval posílit, řada tak přišla na české hráče.

„Hrát NHL byl vždycky můj sen. Užívám si každou minutu. Atmosféra velkých stadionů je opravdu super,“ řekl nadšený Palát, který už nasbíral devět bodů v soutěži. Ani jeho spoluhráč Gudas ovšem není bez gólu. „Snad se v týmu udržím, zatím je se mnou trenér spokojený. Hraju pořád víc a víc, dostávám šanci i na oslabení. Po každém tréninku za mnou přijde jeden z trenérů a ptá se, jak se cítím. Pak mi pouští video ze zápasů a rozebírají se mnou každý detail," řekl Gudas.

Floridský tým si potrpí na zaškolení mladých hráčů. V mužstvu mají kromě dvou nových Čechů dalších pět hokejistů z farmy. „Všichni jsme spolu hráli už loni, takže se známe. To je také výhoda, protože jsem díky tomu dokázal překonat nervozitu,"prohlásil Palát.

Palát s Gudase sice ve svém prvním ročníku asi nezažijí boj o Stanley Cup, ale i tak získají zkušenosti, po kterých touží tisíce mladých hráčů. Jak se nováčkům bude v letošní sezóně dařit, to budou sledovat sázkové kanceláře včetně bet365.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek