sport

Play out opět dominují Karlovy Vary

V „play out“ skupině o záchranu se po včerejší výhře vrátily do čela Karlovy Vary. Litvínovu nic nedarovali a suverénně nastříleli do Litvínovské branky až šest gólů přičemž nechali soupeře skórovat jen dvakrát. Karlovy Vary se tak ocitli i před Slavii Praha a nad poslední Mladou Boleslaví vedou o rozdíl osmi bodů.

Nadějný začátek utkání zaznamenal právě Litvínov, který se radoval již v čtrnácté minutě po tečované střele Hujsu. Radost však Litvínovu vydržela jen přesně čtyřicet sekund, po kterých překonal litvínovského brankáře Mikesa a v zápatí minutu po minutě skóroval Zaťovič a Čech. Stav zápasu se náhle otočil a za třemi karlovarskými hráči nezaostávali ani jejich spoluhráči, kteří přidali další tři branky.

Trenér Pešout o zápasu řekl: „Utkání jsme tradičně nezačali dobře, ale kupodivu nás obdržený gól probudil. Začali jsme hrát daleko lépe, začalo se nám dařit v útoku. Myslím si, že rozhodla krásná akce Pecha, která výsledek zlomila na naší stranu. Ve druhé třetině nás podržel Mensator, my jsme si počkali na brejk a soupeři jsme odskočili. Po zbytek zápasu jsme si výsledek už hlídali.“

Extraliga příští sezóny není prozatím jistá pro poslední Mladou Boleslav. Tříbodový náskok Litvínova se pokusí Boleslav vyrovnat tento pátek, kdy se postaví proti lídrovi play out, Karlovým Varům.

Slavie Praha se v pátek utká s Litvínovem. Papírově lépe je na tom Litvínov, který v posledních osmnácti vzájemných zápasech dokázal vyhrát desetkrát, přičemž Slavie jen osm. Sázka na výhru Litvínova by tak mohla přirovnat k sázce na lepšího koně.


Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek