sport

Plzeň láká mnoho hráčů

Kde jsou ty doby, kdy vrchol kariéry v českém fotbalu, bylo stát se pražským S. Dnes hráči z pražské Slavie i Sparty míří do Plzně. Klub dodal nejvíce hráčů do Bílkova reprezentačního týmu a pravidelně hraje prestižní mezinárodní soutěže, není se tak čemu divit, že dostat se do týmu Plzně je sen nejednoho hráče.

Plzeň v posledních letech zažívá velice úspěšné období. V sezóně 2010/11 se stala mistrem ligy a v uplynulé sezóně se jim podařila vydobýt Evropská liga. Právě pravidelná účast v zahraničních soutěžích je jeden z hlavních důvodů, proč se hráči do klubu tak ženou. „Je vidět, že Plzeň začíná mít stejné jméno jako tyto dva slavné kluby,“ řekl trenér Pavel Vrba po tom, co do týmu přišel Matúš Kozáčik z kyperského klubu Famagusta.

Plzeň láká fotbalisty, jelikož ti si uvědomují, že z klubu je vysoká šance na angažmá v zahraničí. „Klukům se odsud ale moc nechce. Parta je tady skvělá. A ani finance pro ně nejsou všechno. Vědí, že když zůstanou tady a budeme hrát dobře jako mužstvo, že si ty peníze vydělají taky. To je pro mě znamení, že to tady funguje," prohlásil kapitán týmu Pavel Horváth.

Do Plzně tak už odešlo celkově šest hráčů ze Sparty, kteří sice na Letné nepředváděli nejlepší výkony, ale v Plzni se rozehráli. Jak se hráčům a týmu celkově bude dařit v nové sezóně, si fanoušci můžou otipovat pomocí sázení, například na bet365. Tým zatím zahájil novou sezónu skvěle, když vyhrál první zápas v druhém předkole Evropské ligy.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek