sport

Plzeň oslnila v Neapoli s výhrou 3:0

Dva české kluby ve čtvrtek odehrály důležité zápasy. Zatímco Sparta prohrála doma na Letné s anglickým klubem Chelsea 0:1, Plzeň bezkonkurečně zneškodnila svého protivníka z Neapole a dala tak jasně najevo, že hodlá postoupit do dalšího kola prestižní evropské soutěže.

Evropská liga dala v zimní přípravě hráčům Sparty a Plzně pěkně zabrat. Na zápasy v dalším kole se hráči připravovali několik týdnů. Potěšeni však můžou být jen Plzeňáci, kteří díky výsledku 3:0 mají bezesporu nakročeno do dalšího kola.

Plzeň je ve velice dobré formě, ale takovýto výsledek odhadovalo jen opravdu málo lidí. „V pohárové Evropě zkrátka vybuchla plzeňská bomba," řekl bývalý reprezentan Karel Rada. Není se tak co divit, že rencenze, které za svůj výkon Plzeň dostala byly velice lichotivé. „Začátek zápasu mi připadal, jako by Plzeň čekala, s čím soupeř vyrukuje. Ale po dvaceti minutách už hru ovládla a potvrdila jak své předchozí pohárové zkušenosti, tak i fotbalovou vyspělost. Na hřišti najednou bylo mužstvo, které si věřilo, nebálo se pouštět do útočení a nádherná Daridova trefa to jen potvrdila," dodává Rada.

Rada, který v Plzni začínal svoji fotbalovou kariéru také prozradil, že Neapol zjevně svého soupeře podcenila. Když si o poločase uvědomila, že český tým bude pěkný oříšek, bylo už pozdě. Domácím vyšlo i střídání, Hamšík jejich hru výrazně oživil. Plzeň se sice dostala pod tlak, ale stálo při ní i štěstí, když Neapol zahodila i vyložené šance. Takže se pak skoro opakovala první půle. Plzni vycházely nebezpečné brejky, vzadu nikdo nezmatkoval, znovu se projevily zkušenosti i kombinační schopnosti Vrbova mužstva. Fanoušci můžou uzavírat online sázení na odvetu, kterou Neapol bude hrát na plzeňském stadionu už příští týden.