sport

Plzeň se utká s Neapolí

14. února se utká Plzeň s Neapolí. Jaké má český tým vyhlídky proti týmu, jež loni ovládl apeninský poloostrov a získal tamní titul?

Plzeň už zná svého soupeře. Evropská liga ve svém druhém kole pro Plzeň nachystala italskou Neapol. Zápas se bude konat 14. února. Ve stejnou hodinu se na hřišti sejde i Sparta s Chelsea. Svěřenci Pavla Vrby tak mají téměř měsíc a půl, aby se co nejvíce připravili na Neapol, ve které vidí těžkého soupeře.

„Je jasné, že jsme outsideři. Ale pořád jsme pro Italy tým z východní Evropy, a tak není vyloučené, že nás podcení,“ přemítal plzeňský kapitán Pavel Horváth. „Při shodě okolností asi můžeme přejít. Ale narazili jsme na velmi úspěšný a velký klub se skvělými hráči. Rozhodně nejsme favoritem," přitakal slovenský útočník v plzeňský službách Marek Bakoš.

na druhou stranu si hráči rádi, že se nepotkají s žádným týmem z Ruska či Ukrajiny. „Mohli jsme dopadnout mnohem hůře," říkal záložník David Štípek. „Nechtěl jsem hlavně žádné Rusáky," potvrdil Horváth. „Vidina Machačkaly či Borisova strašila všechny. Když tým, v jehož kádru je kamerunský útočník Eto´o, zůstával dlouho v osudí stejně jako my, trošku jsem měl nahnáno," usmál se obránce Václav Procházka.

Štípekse vrátil i k loňskému zápasu Plzně s AC Milán, se kterým se jí podařilo remizovat. „Oba zápasy byly vyrovnané a nemyslím si, že Neapol je kvalitnější,“ zamýšlel se mladý štírek ze zálohy lídra tuzemské fotbalové scény.

Na druhou stranu Neapol má takové hráče, ketré je opravdu neradno podceňovat. „Mají v útoku Cavaniho, od něhož hrozí permanentní nebezpečí. Stejně jako od Hamšíka, který je v záloze rovněž skvělý," vykládal Štípek.

Do zápasu zbývá měsíc a půl a bet365 jistě přinese další aktuality live sázek.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek