sport

Plzeň se utká s Željezničar Sarajevo

Plzeň zná svého prvního soupeře, který mu bude stát v cestě za cestou k úspěchu v Lize mistrů. Vítěz domácí ligy bude bojovat proti Željezničar Sarajevo, jež se byl nejlepší tým právě skončené ligy v Bosně a Hercegovině.

Liga mistrů je cílem Viktorie Plzeň. Zatímco minulý rok vítěz ligy v nejlepší zahraniční soutěži moc úspěchů nepobral a předvedl se až v Evropské lize, letos by chtěl své výsledky vylepšit. Prvním soupeřem se pro Viktorii stane Željezničar Sarajevo, vítěz z Bosny a Hercegoviny.

První zápas na Plzeň čeká už za necelý měsíc. Viktoria přivítá Sarajevo na svém domácím stadionu 16. nebo 17. Července. O týden později pak vyrazí do Bosny a Hercegoviny na odvetný zápas. „Označil bych to jako střední variantu - ani špatná, ani jednoduchá. Jedná se o suveréna své země, kvalita je nesporná. Dle mých informací funguje klub na velmi profesionální bázi, jako tým jsou dobře organizovaní," vyjádřil se k soupeři plzeňský trenér Pavel Vrba.

„Jedná se o kvalitního protivníka, nicméně naším jednoznačným cílem bude postup," dodal plzeňský generální manažer Adolf Šádek.UEFA rozdělila kluby do skupin a z těch se tahaly dvojice protivníků. Plzeň si tak mimo Sarajeva mohla zahrát s Skënderbeu Korce, Vardar Skopje, Sutjeska Nikšič a FC Valleta

Plzeň se obávala, aby nemusela cestovat daleko, což by byla varianta v případě Kazachstánu. Vyhnout se také chtěli bulharskému týmu Ludogorec Razgrad. S prvním rozlosováním jsou klub i hráči poměrně potěšeni. Sázkové kanceláře budou sledovat, jak se situace v rozlosování Ligy mistrů i Evropské ligy bude vyvíjet.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek