sport

Plzeň si poradila s Ostravou, málem však přišla o jasné vítězství

V pondělí si Viktoria Plzeň poradila s předposledním Baníkem 3:2. Ovšem co vypadalo na jednoznačné vítězství Plzně, se v posledních deseti minutách mohlo změnit na vyrovnání Baníku. Mráz po zádech prošel fotbalistům Plzně, když Baník předvedl neočekávaný comeback a v rozmezí dvou minut snížil třígólové vedení jen na rozdíl jednoho gólu.

Plzeň si ziskem tří bodů přilepšila a snížila náskok druhé Sparty. Nedávno sesazený lídr Sparta tak má od Plzně navrch jen o čtyři body. Na druhé straně, Ostrava má čím dále od nesestupových pozic a na čtrnácté Bohemians postrádá pět bodů. Pokud se Baník nezasnaží, Gambrinus liga se příští sezónu bude muset obejít bez jeho účasti.

Během samotného utkání měla Plzeň od počátku navrch a nedělalo jí potíže proniknout obrannou linii soupeře. První polovinu se na gólovou listinu zapsal Čišovský, a to hned dvakrát. V 19. minutě využil nahrávku Koláře a v 36. minutě opět překonal gólmana po rychlém protiútoku.

Druhá polovina nebyla pro Plzeň tak jednoduchá. Hra Baníku přidala do obrátek a plzeňský brankář musel nejedenou zasahovat. I napříč zvýšené aktivitě Ostravy Plzeň přidala v 73. minutě po akci tří na pět třetí branku. Jenže zakrátko se snaha Ostravy dočkala odměny. Fantiš a Kukec dvakrát rozvlnili síť Plzně a atmosféra pořádně zhoustla. Plzeň se přece jen ubránila a poslala ostravské fotbalisty domů s nulovým ziskem.

Kurzové sázky na setrvání Baníku v Gambrinus lize jsou čím dál tím více nepravděpodobnější. Fanouškům Ostravy se ale může jejich entuziazmus nakonec vyplatit, když se jejich tým úspěšně popere s Hradcem Králové a dalšími týmy.