sport

Plzeň stále ve vedení, Kladno s Litvínovem prohrálo

Extraliga má za sebou 26. kolo. Jak proběhlo? Kdo se radoval a kdo ne?

Plzeňští sportovní fanoušci musí být jistě nadšení. Fotbalová Gambrinus liga anebo hokejová Extraliga nesou na špici svých tabulek právě Plzeň. V případě fotbalu, zdali. bude prvenství patřit právě Plzni se dozvíme již dnes v 18.00 kdy se utká s Jihlavou. V hokejovém světě je ale jasno. Plzeň obhájila v duelu se Zlínem své vedení. Zápas skončil výsledkem 4:2. pro Zlín to byla první prohra venku po devíti zápasech. Karlovy Vary smetly 8:0 České Budějovice a připsaly si rekordní výhru v sezoně.

Kdo se neradoval, bylo jistě Kladno. V očekávaném duelu s Litvínovem prohráli 3:5. tento zápas byl značně medializován vzhledem k tomu, že naposledy si proti Litvínovu Jágr zahrál před dvaadvaceti lety, což vlastně obsahuje jeho celou hokejovou kariéru a pro diváky byl zápas velmi lákavý. Jaromír Jágr sice vstřelil v Litvínově dva góly a na jeden přihrál, ovšem nakonec byl smutným hrdinou utkání. Rytířům příliš nezadařilo a samotný Jágr zavinil čtvrtý gól, když rozhodující gól dal v oslabení právě po Jágrově chybě Michal Trávníček. Za hosty zřejmě naposledy nastoupil v extralize obránce Marek Židlický, který letí do zámoří.

Sparta pod vedením Josefa Jandače ukázala, že se vzmohla a porazila mistrovské Pardubice 4:2.

Naopak Chomutovu se stále nedaří, po sedmé nebodoval a nechal se porazit Vítkovicemi. Poslední Liberecdostal pořádný nářez, když duel s Kometou Brno skončil 3:7. Kometa tak vyšoupla Zlín z druhé příčky.

Jaroslav Bednář po návratu do Slavie chytil střeleckou formu, skóroval i ve druhém zápase. V Třinci zařídil v čase 58:32 vítězný gól na 2:1. Slávisté zvítězili počtvrté za sebou.

Slavia předehrává už v pondělí zápas 27. kola ve Zlíně, i proto Moravané v neděli začínali duel v Plzni netradičně ve 14 hodin. Do zápasu lze ještě uzavírat sázkové tipy u bet365.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek