sport

Real Madrid je mistrem Španělska

Fotbalový tým se po neúspěchu v Lize Mistrů může opětně zase radovat. I přesto, že v mezinárodní soutěži Real neuspěl, doma ve Španělsku se jim podařilo zpečetit titul, když vyhráli v Bilbau 3:1.

I přesto, že do konce španělské ligy stále zbývají dvě kola do konce, druhá Barcelona už nemá šanci předehnat sedmibodový náskok, který si Madrid díky výhře nad Bilbaem udělal. Zápas pro Madrid tak byl velice důležitý. Pro Bilbao už šance na výhru titulu ve španělské lize dávno vyprchala a důležitá je pro ně teď jen Evropská liga. Bilbao čeká boj ve finále s Altletico Madrid.

Úspěch Realu asi nejvíce potěšil trenéra José Mourinho. Při středečním zápase ho mohli diváci spatřit ve značně dobré náladě. Po tříleté nadvládě Barcelony nad španělskou ligou, se Mourinhovi podařilo splnit úkol, se kterým do královského Madridu přišel. „Chci vyhrát všechny tři nejprestižnější evropské klubové soutěže, zvítězit v Lize mistrů se třemi různými kluby a nakonec vyhrát něco velkého s portugalskou reprezentací,“ prohlásil portugalský trenér na začátku sezóny. Po úspěchu v Itálii a Anglii teď dokazuje, že díky jeho trenerské schopnosti mu leží u nohou i Španělsko.

Na to, jestli se Mourhinovi podaří dotáhnout i Bílý balet, jak se Realu přezdívá, však sázka nebyla vůbec jistá a i sám trenér přiznává, že ho to stálo hodně úsilí. „Byl to nejtěžší primát, který jsem zatím získal. A nic na tom nemění, že v minulosti jsem dosáhl na titul třeba až v úplně posledním kole." Madridský kouč dodal, že ze sedmi získaných titulů, tenhle je pro něj tím nejcenejším. „Nikdo nám tady nic nedaroval, ale my měli navrch proto, že jsme předváděli fotbal té nejvyšší kvality."Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek