sport

Richard zpátky do reprezentace

Micach Richards plánuje udržovat výkon podávaný pro Manchester City, aby si zajistil, že nepromarní nově získanou šanci v anglické reprezentaci.

Obránce Manchester City byl středu zpátky v reprezentaci na přátelském zápase proti Holandsku, kde Anglie prohrála 2:3. Dočasný kouč Stuart Pearce jej tak opět nasadil po tom, co ho předchozí trenér Fabio Capello během jeho úřadování ignoroval.

Pro Richardse to znamenalo konec frustrací, jelikož trénování pod italským koučem byla pro něho ne moc příjemná zkušenost. Capello ho degradoval zpět do dvacet-jednotky – podle Richardse to bylo jako jít úplně na dno a řádně otřáslo to jeho sebevědomím. Nyní je odhodlán se udržet v hlavní sestavě na Euro 2012.

Richards, který se ocitl v hlavní reprezentaci po čtyři a půl roku, řekl pro London Evening Standard: „Přebojovat se zpátky a získat znovu pozici v hlavním týmu je nejtěžší věc, kterou jsem kdy dělal. Fabio Capello nikdy neřekl, proč mně předtím nevybral. Nic mi o tom neřekl a vždy mi dával jen nejasné odpovědi. Kdyby řekl, že nejsem dobrý v obraně ani v útoku, tak by to bylo v pořádku. Já jsem jen chtěl odpověď a tu jsem nedostal.“

Richards dodal: „V posledních 18 měsících byly moje fotbalové výsledky pro Manchester dobré a mnoho lidí se mně ptalo, proč nejsem v reprezentaci. Ale je skvělý být zase zpět. Euro 2012 se blíží a každý hráč chce hrát v takovém velkolepém turnaji.“

„Jsem taký jistý a byl jsem deprimovaný, když jsem nemohl hrát pro reprezentaci. Znamená to pro mě všechno.“

I vy se můžete zapojit do tipování na vítěze Eura 2012.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek