sport

Rozlosování Ligy mistrů má své finalisty

Sportovní fanoušci zajisté čekají na informaci, které kluby se zúčastní finálových zápasů nejprestižnější fotbalové soutěže Ligy mistrů. Finále se může stát soubojem španělských velikánů, ale také německých klubů.

Liga mistrů má jasné rozlosování pro své semifinále. Konec letošního ročníku se tak blíží ke svému závěru a o ten se možná popere loňský účastník Bayern Mnichov. Bayern se v minulé sezóně utkal s Chelsea. Neměcký klub však odešel jako poražený.

Letošní rozlosování přisoudilo oba úvodní zápasy semifinálového kola do Německa. První duely se odehrají 23. a 24. dubna a odvety budou následovat 30. dubna a 1. května. Odveta se tak zajisté bude hrát ve Španělsku. Vítězové z obou duelů se utkají ve finálovém zápase, který je naplánován na 25. května v londýnském Wembley.

Dortmund je jediným z klubů, který se semifinálových zápasů nezúčastnil i minulý rok a naposledy se takhle vysoko v soutěži probojoval v roce 1998. bet365 a jiné sázkové kanceláře ho tak na výherce netipují. Jejich boj nebude proti Realu, pod vedením José Mourinha, vůbec jednoduchý.

Bayern se tentokrát neutká s Realem Madrid, tak jako minulý rok, ale zahraje si proti španělskému lídrovi ligy Barceloně. „Máme příležitost ukázat, kam se Bayern za ta léta posunul. Každopádně zápasy s Barcelonou vám ukážou, jak na tom jste. Barcelona je hlavní měřítko v Evropě," prohlásil, šéf Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. „Barcelona je pro nás výzvou. Chceme se ukázat proti týmu, který v posledních letech určoval trend. Když jsem trénoval ve Španělsku, měl jsem proti Barceloně docela slušné výsledky," dodává trenér Bayernu Heynckes, který po konci této sezóně v klubu končí a na jeho místo nastoupí Pep Guardiola.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek