sport

Schumachera opětně zklamal jeho Mercedes

Když ještě jezdil za Ferrari, byl pro něho termín technické problémy neznámý. Vyhrával jeden závod za druhým a vypadalo to, že na ’nedostižného’ Shumachera nikdo nemá. Pak se ovšem německý pilot rozhodl, že už jezdit nebude a skončil. Nikoho asi ale nepřekvapilo, když se několikanásobný mistr světa rozhodl vrátit. Návrat to ovšem zas tak úspěšný není. Schumacher ve své nové stáji Mercedes zažívá samé potíže.

Hned v úvodním závodu tohoto roku v Austrálii Schumacher zažil problémy s převodovkou, pak následovala Čína, kde mu odešlo řízení. Minulý závod v Monaku měl jeho Mercedes problémy s palivem a stejný problém se opakoval i tentokrát Kanadě. „Nezbývá nám než se Michaelovi omluvit za další technický problém," prohlásil šéf týmu Mercedes Ross Brawn.

Rok 2012 rozhodně Schumacher nebude považovat za svůj šťastný. Nejen mnoho technických problémů, ale také třeba nezaviněná kolize v Malajsii a španělská bouračka ho tuto sezónu provázejí. Zdá se, že dřívější hvězdě Formule 1 se lepí smůla na paty, jak jen to jde. Od začátku se mu podařilo ukořistit pouhé dva body a proto je v současné chvíli na osmnáctém místě. Navíc k tomu všemu i strategie týmu Mercedes Schumacherovi nijak nepřidává. Ztrácí čas v boxech a podle toho také vypadají jeho výsledky.

A tak i přesto, že pilot se vždy chová jako část týmu a nerad si stěžuje na své kolegy, nemohl se ubránit zklamání. „Je to pro nás všechny zklamání, ale není třeba označovat viníka, tyhle věci se stávají. Vím, že tým podává nejlepší výkony, jaké může a ty závady jsou pro ně těžší než pro mě. Ve Valencii budeme zpět," řekl sedminásobný mistr světa, kterému teď nezbývá nic jiného než sázka na to, že se jeho týmu podaří všechny technické problémy včas odstranit.


Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek