sport

Sta tisíce fanoušků míří na zápas Česka s Ruskem

Úvodní zápas šampionátu Mistrovství Evropy, který se odehraje 8. června mezi Českou Republikou a Ruskem, má přivést statisíce fanoušků do polské Vratislavy. Město podle ruské agentury ITAR-TASS vyhlásilo pravou mobilizaci.

Podle všech informací místa v hotelech jsou stále volná a tak fanoušci, kteří budou chtít vyrazit na podporu národního týmu, mají stále šanci. Očekává se také příjezd prezidenta Václava Klause. Stadion, na kterém se Česká Republika utká s Ruskem, pojme 42 000 fanoušků. Pro ty, kteří však nebudou mít šanci dostat se přímo na místo dění, nachystají organizátoři velkoplošné obrazovky ve městě.

Národní tým se v současné chvíli pomocí tréninků a přípravných zápasů připravuje na brzké utkání s Ruskem. „V ruském týmu sešla skutečně silná generace vyzrálých hráčů, kteří touží po výrazném úspěchu. Mnozí tuší, že je to možná jejich poslední příležitost na velkém turnaji něco dokázat,“ varuje trenéry Marek Suchý, který působí v ruské lize.

Trenér Bílek už minulý týden s týmem absolvoval soustředění v Bad Waltersdorfu. Na něm, ještě stále ne úplně vyléčený, Tomáš Rosický musel podstoupit odlehčený trénink z důvodu zranění. V prvních dnech také Bílkovi chyběli někteří hráči, kteří ještě měli povinnosti ve svých klubech. Jako poslední dorazil Petr Čech, jehož důvod absence byla Liga mistrů a její velké finále.

Poslední přípravný zápas čeká národní tým v pátek. Proti Maďarsku budou mít hráči poslední možnost sladit své síly dohromady. „Potřebujeme dobrý výsledek i hru, aby sebevědomí pro mistrovství Evropy bylo co nejvyšší,“ prohlásil kouč Bílek. Jestli se přání Bílka splní, si fanoušci online sázení můžou už nyní otipovat.


Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek