sport

Stamkos je mimo hru!

Zápas mezi Bostonem a Tampou byl velice smolným pro nadaného Stevena Stamkose. Ten měl díky své vynikající formě našlápnuto na to, aby získal trofej pro nejlepšího střelce sezóny. Nakonec je však jeho snu konec. V duelu se zranil a po následné operaci bude měsíce mimo hru.

Fanoušci Tampy delší dobu neuvidí Stevena Stamkose hrát hokej živě. Ten se při duelu s Bostonem zranil a následně musel podstoupit operaci zlomené holenní kosti. „Děkuju rodině, přátelům i fanouškům za všechna přání. Vrátím se, jakmile to bude možné," prohlásil na svém Twitteru těsně před tím, než podstoupil zákrok.

Stamkos tak přijde nejen o další utkání se svým týmem v NHL, ale také o únorovou olympiádu, kde měl být velkou oporou pro tým Kanady. „Je mi z toho fyzicky zle," prohlásil jeden z kanadských koučů Ken Hitchock. „Máme široký kádr, to je naše velká zbraň. Ale on byl jedním z hráčů, na které jsme spoléhali nejvíc," dodal též velice zklamaně Lindy Ruff.

Nejvíce na to ovšem bude strádat Tampa. Stamkos ji svými výkony vyšvihl nahoru v tabulce a tým si teď uvědomuje, že ztratil největší eso, které v této sezóně měl. „Ztratit takového hráče, to je tvrdá rána," prohlásil trenér Jon Cooper. „Teď uvidíme, na čem jsme. Bude to pro nás velký test."

Stamkosovy výsledky mluví za vše! Od začátku sezóny nasbíral v sedmnácti utkáních třiadvacet bodů a nastřílel čtrnáct branek. Stamkos byl tak jasným adeptem na Art Ross Trophy za nejproduktivnějšího hráče. Tím se teď pravděpodobně stane Sidney Crosby, který má stejný počet bodů. Fanoušci najdou hokejové sázení a další aktuality na bet365.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek