sport

Svěrkoš by mohl brzo nastoupit

Baníku Ostrava by se brzo mohl vrátit útočník Václav Svěrkoš. Útočník po operaci kolena už trénuje se svým týmem. Jak ale říká sám fotbalista i trenér ostravského týmu Radoslav Látal, předtím než se Svěrkoš vrátí zpátky na hřiště musí být jasné, že jeho zranění je plně vyléčené.

Český fotbal čeká nová sezóna a tak se kluby připravují, v posledních pár dnech letní přípravy, na první zápasy Gambrinus ligy. Mezitím se rozjela Evropská liga a má za sebou první předkola. Pro útočníka Václava Svěrkoše je však situace poněkud jiná. V minulé sezóně mu utekl závěr a v této mu uteče úvod. "Jeho současný stav ale vypadá velice dobře," řekl Látal. "Už běhá delší tratě. Jenže jeho návrat nechceme uspěchat. Všechno necháváme na něm. Důležité je, že koleno mu při nynější zátěži nenatéká. Může se tak stát, že třeba v desátém kole už bude moci hrát."

Je jasné, že by si Látal přál mít svého útočníka co nejrychleji na hřišti. Svěrkoš je bývalý reprezentat a jeho fotbalové zkušenosti a výkony jsou pro Baník velmi potřebné. Navíc v týmu chybí jeden útočník a o to víc by trenér chtěl, aby se mu Svěrkoš vrátil.

Ostravu čeká první ligový zápas nové sezóny už v pátek, kdy se utká s Jabloncem. Ani kouč se však není stoprocentně jistý, jestli je jeho mužstvo na nový záčak dostatečně připraven. „To uvidíme až po několika kolech," řekl trenér. "V přípravě hráli kluci bez nervů, uvolněně, ale liga bude něco jiného. Teď se ukáže, jak se vypořádáme s tlakem, se stresem.“ Fanoušky čeká sázení, například na bet365, jestli se Baníku podaří proti Jablonci uspět i bez potřebného útočníka.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek