sport

Tour de France 2014 začne v britském Yorkshiru

O tom, jak bude vypadat nová trasa pro Tour de France se v cyklistickém světě spekuluje už několik týdnů. Trasa je konečně oznámena a je potvrzeno, že se začne v britském Yorkshiru. Celkových 3656 kilometrů povede nejen přes Británii a Francii, ale také obávané dlažební kostky v Belgii.

Fanoušci, kteří už se nemůžou dočkat, až budou sledovat živé přenosy z Tour de France 2014, už alespoň vědí, jak bude vypadat závodní trať. Jeden z nejslavnějších cyklistických závodů se začne ve Velké Británii. Tam pořadatele okouzlila část Yorkshiru a tak se odstartuje v Leedsu. „Yorkshire pro nás vyhrál kvůli své nádherné krajině a rozmanitým nabídkám pro cyklisty.“

Na cyklisty čeká pětadvacet stoupání, které povedou přes Alpy, Pyreneje a Vogézy. Nejnáročnější by měla být desátá etapa, u které organizátoři doufají, že roztrhne peletony a favoriti budou muset vyšlápnout náročné stoupání sami.

Právě kopcovité etapy nahrávají letošnímu vítězovi Chrisovi Froomovi, který jezdí za stáj Sky. „Nikdy předtím neměla Tour de France takové stoupání. V roce 2007 při velkém startu v Londýně to bylo nezapomenutelné a nečekali jsme, že se to vrátí tak brzo zpátky,“ prohlásil ředitel závodu Christian Prudhomme.

Obávané dlažební kostky čekají na závodníky mezi Ypres a Arenbergem Porte du Hainaut, kde se pojede pátá etapa. „Nejistota je součástí závodění, nechceme, aby byly výsledky předem jasné. A když už pojedeme v severní Francii, bylo by nesmyslné se dlážděným cestám vyhnout," dodává Prudhomme. Fanoušci můžou sledovat další novinky, zajímavosti ze světa cyklistiky a sázkové tipy na bet365.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek