sport

V boxech týmu Williams hořelo

Radost, kterou prožíval majitel týmu Williams Frank Williams po úspěchu jezdce Pastora Maldonada, který jezdí za Williamsovu stáj, byla přerušena. Španělský závod byl pro stáj velice úspěšný, jelikož Maldonado po dlouhé době konečně stál na stupních vítězů, požár však radovánky každému v týmu přerušil.

V garážích týmu začalo hořet a po sérii menších výbuchů dokonce muselo bý 31 lidí převezeno do nemocnice. Vetšina z nich se nadýchala dusivého kouře. Jeden z mechaniků však utpěl popáleniny a v nemocnici stále přetrvává. Kouř zasáhl i vedlejší garáž týmu Caterham a jeden z členů si ve zmatku zlomil palec.

Majitel stáje vděčně poděkoval svým mechanikům, kteří ho museli odnést z hořící garáže, jelikož sedmdesátiletý Williams je upoután na invalidní vozík. Maldonado předvedl, že je nejen výtečným jezdcem, ale také hrdinou, když vynesl svého dvanáctiletého synovce, který měl poraněnou nohu. Tým Formule 1 tak zažil takovýto šok a nemohl si proto ani náležitě oslavit svůj triumf.

Proč však k takovéto katastrofě došlo není doposud známé. Manažer týmu Stanford Dickey však popřel, že by požár mohl být způsobený od cigarety. “Neznáme příčinu, ale kouřit se u nás nikdy nesmí." Výši škod bude tým moci odhadnout až po svém návratu do svého sidle v Groove. Německý deník Bild však odhaduje, že se škody vyšplhají do milionů.

I přes nemilou událost Williams oznámil, že se stáj zúčastní příštího závodu v Monaku. bet365 nabízí tipování, jestli požár neovlivní jak psychickou tak fyzickou kondici týmu. Konkureční stáje se však Williamsovi ozvali s nabídkou, že jim zapůjčí potřebnou techniku, o kterou tým v požáru přišel.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek