sport

Vettel získal další vítězství, když ovládl Austin

Sebastian Vettel má na kontě další vítězství. Tentokrát se mu podařilo vyhrát Velkou cenu Spojených států. Německý závodník z Red Bullu tak získat své osmé vítězství v řadě.

Formule 1 zavítala podruhé do amerického Austinu. Na vítězství měl spadeno Lewis Hamilton, který závod ovládl v prvním roce. Sebastian Vettel, který startoval z pole pozice, však britskému závodníkovi nedal nejmenší šanci.

Vettel byl na své misy za osmým vítězstvím jak utržený ze řetězu. V průběhu závodu mu tým poradil, aby si dával trošku větší pozor na své tvrdé Pirelli, které by nemuseli jeho řádění vydržet. Naštěstí pro německého pilota i Red Bull to pneumatiky ustály a Vettelovi se opravdu podařilo získat první místo po osmé v řadě. „Většinou je to až den poté, co si uvědomíte, co jste opravdu dokázali. Je to úžasný pocit a vy tak máte celý den úsměv na rtech,“ prozradil závodník, který tak zlomil rekord v počtu vyhraných závodů v řadě.

Austin se podařil i Romainovi Grosjeanovi, který byl díky Raikonnenově nepřítomnosti tím hlavním esem pro stáj Lotus. Po Grosjeanovi šel druhý pilot z Red Bullu Mark Webber. Závodníkovi z Lotusu se ale nakonec podařilo Webbera setřást a nakonec si tak připsal šesté pódiové umístění v této sezóně. Webberovi se konec opravdu nepodařil. Prohrál v souboji nejen s Grosjeanem, ale na začátku i Britem Hamiltonem. Hamilton pak měl technické obtíže a tak závodník z Mercedesu nedokázal dohnat svoji startovní formu. Ta ho stála místo na pódiu, na které se nakonec dostal právě Webber. „Jsem spokojený se čtvrtým místem, auto se chovalo o hodně lépe, než předtím,“ prohlásil Hamilton. Fanoušci najdou další novinky i sportovní sázení zde.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek