sport

Vlček zůstane ve Slávii

Ještě minimálně polovinu příští sezóny stráví fotbalový útočník Stanislav Vlček v pražské Slávii. Klub se s šestatřicetiletým hráčem dohodl na prodloužení smlouvy do prosince. V zimě se potom bude jednat o dalších možnostech.

Gambrinus liga bude za chvilku mít začáteknové sezóny a tak se podepisují poslední přestupy a jedná se o ochodu či neodchodu stálých hráčů. Všechny kluby už prošly letní přípravou a teď se na nadcházející sezónu chystají přípravnými zápasy.

Jedním z těch nejasných byl i zkušený hráč Vlček. Bývalý reprezentant totiž přemýšlel, zdali má ještě pokračovat s fotbalem na profesionální úrovni. Tak jako celkově jeho klubu, tak ani jemu se v minulé sezóně vůbec nedařilo. V šestadvaceti odehraných zápasech vstřelil útočník pouze jediný gól. Nakonec se však Vlček rozhodl dát fotbalu ještě na půl roku šanci. „Jsme domluvení. Brzy bychom měli podepsat smlouvu, jsem dohodnutý do prosince s tím, že v zimě uvidíme co dál," uveřejnil na slávistických stránkách.

Ke změně jeho rozhodnutí přispěl velkou mírou nový trenér sešívaných, Petr Rada. „Už jsem vážně přemýšlel o tom, že se špičkovým fotbalem skončím. Ale ten Radův zájem mě hodně nastartoval. Dvakrát jsme se na to sešli, ale přemlouvat mě vůbec nemusel," řekl Vlček. Není se co divit, že kariéru ukončit nechce, už odehrál 451 zápasů a vstřelil 94 gólů. Navíc ve Slávii prožil i velmi úspěšné časy, když se s klubem v roce 2007 dostal do Ligy mistrů a v roce 2008 vyhrál titul. Jestli se však i tentokrát sázka na postaršího hráčeSlávii vyplatí, se uvidí už v následujících týdnech.


Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek