sport

Vrba se stál trenérem reprezentace!

Dlouhé týdny se spekulovalo o tom, kdo se stane novým trenérem české reprezentace. Miroslav Pelta, šéf Fotbalové asociace, si šel tvrdě za svým, aby se mu podařilo dostat Pavla Vrbu, který dovedl Viktorii Plzeň k řadě úspěchů. Plzeň Vrbu sice uvolnit nechtěla, ale ten nakonec využil možnosti vyvázat se ze smlouvy a na Peltovu nabídku kývl. V reprezentaci začíná jako nový trenér od ledna 2014.

Fotbalové výsledky české reprezentace se nelíbily ani fanouškům ani vedení. Bývalý trenér Michal Bílek nakonec odstoupil a jeho post dočasně převzal Josef Pešice. Pešice dovedl tým ke třem vítězstvím, ale tím jeho úloha skončila. Novým trenérem se stal všemi chtěný Pavel Rada.

„Jsem samozřejmě hrozně rád, že získáme trenéra, který má za sebou řadu skvělých výsledků a také uznání a podporu odborné i široké veřejnosti," prozradil Miroslav Pelta, který by chtěl, aby Vrba začal od začátku nového roku. „Respektuji jeho povinnosti v klubu a nebudu na něj tlačit, je pro mě důležité jeho rozhodnutí.“

Jak se ale vlastně Pelta dokázal z Plzně, která ho za žádnou cenu nechtěla pustit, vyvázat? „Dopis o využití klauzule, která byla do smlouvy přidána na přání Pavla Vrby při jejím posledním prodloužení, byl představitelům klubu doručený s datem 15. listopadu. Dle plného znění tohoto dodatku bude angažmá trenéra Vrby ve Viktorii Plzeň ukončeno 15. prosince," komentoval situaci plzeňský mluvčí Pavel Pillár.

Fotbalová asociace bude nyní muset zaplatit osm milionů korun ročně až do doby, kdy vyprší Vrbova původní smlouva. Tu měl trenér s klubem do roku 2015. „Nejedná se v žádném případě o jakoukoli dohodu mezi Viktorií Plzeň, trenérem Vrbou a třetí stranou. Viktoria Plzeň velmi stála o setrvání Pavla Vrby, toto stanovisko bylo velmi striktně opakováno všem zájemcům o jeho služby. Využití klauzule je čistě rozhodnutím Pavla Vrby, který dal přednost jiné výzvě," dodal generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek. Fanoušci najdou další novinky i možnost online sázení na těchto stránkách.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek