sport

Výkony Liberce jsou závislé na Nedvědovi

V minulé sezóně se stal nejproduktivnějším hráčem Extraligy, pak fanoušky Liberce čekal šok, když se rozhodl, že klub opustí a raději zamíří do zahraničí. Naštěstí pro Liberec se však Petr Nedvěd rozhodl, že v českém klubu zůstane a podepsal novou roční smlouvu.

Fanoušci co sledovali hokej živě i u televizních obrazovek mohli vidět, že už v minulé sezóně stála hra Liberce právě na Nedvědovi. Po odchodech, které se ale odehráli o letní pauze bude Nedvědova role o to víc důležitější. Mužstvo opouští Marek Trončinský a Milan Bartovič. Právě Bartovič tvořil spolu s Nedvědem a Kudrnou hlavní útočnou lajnu.

Další z hráčů, který Liberec opustil je Tomáš Vaka. Vaka sice nestřílel mnoho gólů, ale svým bruslařským uměním byl v mužstvu velice potřebný. V obraně Liberec přišel o Vladimíra Rotha a Tomáše Klimenta, kteří dali přednost nabídce z Třince. Celkově tak Liberec přišel o pět hráčů ze základní sestavy. "A to si vemte, kolik jich z nich hrálo přesilové hry, což je jedna z nejdůležitějších herních činností současného hokeje," řekl trenér Marian Jelínek.

Jelínek přišel do Liberce nedávno a ztráty několika stěžejních hráčů se bude chystat řešit Antonínem Duškem a Romanem Vlachem, kteří v minulé sezóně byli ve Slavii a Zlíně na hostování a poměrně se tam rozehráli. Další posty by měly být vyplněné Davidem Havířem, Jurajem Cebákem a Petrem Galambošem. „Od obou si hodně slibujeme. Cebák má tvrdou ránu od modré, navíc je to pravák, kterých máme málo. Dokáže také přitvrdit a počítáme s ním do přesilovek, kde by mohl nahradit Trončinského,“ řekl manager Ctibor Jech. Fanoušci můžou uzavírat sázkové tipy, například na bet365, jak se Liberci bez svých starých hráčů a s novými posilami bude v nové sezóně dařit.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek