sport

Zastaví Bayern Mnichov Real Madrid v semifinále Ligy mistrů?

Příští úterý se dva velkokluby postaví proti sobě v semifinále Ligy mistrů. Otázkou zůstává, který tým z téhle dvojice bude úspěšnější. Vzájemné bilance mluví jasně ve prospěch Bayernu. V historii zápasů těchto klubů Mnichov ani jednou nepohrál a jen dvakrát se utkání skončilo remízou. Real má momentálně našlápnuto i na vítězství na domácí scéně. Případná prohra Mourinhových svěřenců v Lize mistrů by koučovi definitivně sebrala úsměv z tváře.

Real Madrid nastoupil do semifinále neporažený s nastřílenými ohromujícími 32 góly. Nyní však bude čelit soupeři, který nad ním v minulosti měl převahu. Deset let zpátky byly Real a Bayern dominantními týmy v evropském fotbalu. Od tehdy se situace podstatně změnila a Liga mistrů pro ně není tak jednoduchá. V 2010 podlehl Mnichov ve finále s Interem Milan a Real Madrid se tak daleko dokonce ani nedostal. Namísto toho jen sledoval Barcelonu, jak sbírá jeden titul za druhým.

Asi jen málo evropských klubů by teď rádo soupeřilo s Madridem při jeho současné kondici. Real už překonal hranici 100 střelených gólu v domácí lize. Naproti tomu, Bayern čerpá sebevědomí ze vzájemné bilance.

Kurzové sázky na nastávající utkání semifinále jsou nepředvídatelné a je těžké tipovat vítěze obou duelů. Podobně i v druhé dvojici Chelsea versus Barcelona má nad Španěly papírově navrch londýnská Chelsea. Modří ale mohou očekávat těžký duel, neboť loňský obhájci budou za postup do finále tvrdě bojovat. První kola obou zápasů jsou na programu již příští týden a odveta se odehraje jen týden na to.


Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek